استخراج
مرحله اول
فرآیند استخراج

در فرایند احیای سیلیکوترمی منیزیم سنگ معدن دولومیت که عضوی از گروه کانی های کربناته شامل کربنات کلسیم و منیزیم است استفاده می شود. تفاوت اصلی آن با سنگ آهک نیز در همین جا نمایان می شود که منیزیم موجود در سنگ آهک کمتر از یک درصد کل اجزای بلور را تشکیل می دهد در حالی که در سنگ دولومیت میزان عیار کلسیم و منیزیم تقریبا برابر است. به طور کلی در جایی که همزمان نیاز به کلسیم و منیزیم وجود دارد از سنگ دولومیت استفاده می شود.

در مرحله ی ابتدایی فرآیند، دولومیت های خام، با دانه بندی های مشخص طی یک فرایند پخت در کوره در دمای 1200 تا 1400 کلسینه می شود.

تصویر

آماده سازی

آماده سازی مواد اولیه استخراج شده جهت مراحل بعدی

کارخانه تیوا صنعت ماهان
تصویر

حیاء منیزیم

احیاء تاج منیزیم توسط کوره های احیاء تحت خلاء

تصویر

تولید شمش

ذوب تاج منیزیم جهت تولید شمش با عیار بالا

ادامه فرآیند

کلسیناسیون در این فرایند با دادن حرارتی بالا به مواد جامد، قصد خارج سازی ناخالصی ها به وسیله تغییرات فیزیکی و شیمیایی بر روی آن مواد را دارند.

آماده سازی تولید منیزیم

تغییرات ایجاد شده بر روی سنگ دولومیت در فرایند کلسینه شدن باعث خارج سازی رطوبت و آب موجود در سنگ ها، جداسازی اجزای فرار مانند کربن دی اکسید و همچنین اکسیدهای گوگرد بعنوان عوامل مضر در فرآیند احیای منیزیم و همچنین تبدیل ماده به حالت پایدارتر می شود. این دولومیت ها پس از ارزیابی و تایید آزمون های آنالیز شیمیایی و میزان فعالیت پذیری با رطوبت و میزان گازهای فرار به هاپر ذخیره ی دولومیت در قسمت آماده سازی تولید منیزیم می روند.

فروسیلیس

فروسیلیس یک فروآلیاژ است که آهن و سیلیسم هسته اصلی آن را تشکیل می دهند. بسته به نیاز و کاربرد، معمولا دارای محتوای سیلیسیم 15 تا ٪90 ( درصد وزن) است. شکل ظاهری آن به صورت فلزی بوده و رنگ سطح مقطع اش نقره ایی و گاهی هم خاکستری دیده میشود. سیلیسوم موجود در فروسیلیس عامل احیا کننده ی منیزیم می باشد. این فروسیلیس طبق آنالیز و دانه بندی مشخص به هاپر قسمت آماده سازی تولید منیزیم می روند.

فلورین

فلورین به عنوان ماده ی اولیه ی دیگر در فرآیند تولید منیزیم می باشد. این ماده به فرمول شیمیایی مهمترین کانی فلوئور در طبیعت می باشد و از آن به عنوان کاتالیزور در فرآیند احیا نام برده می شود. که در هاپر واحد آماده سازی تولید منیزیم ذخیره می شود.

اساسنامه شرکت تیوا صنعت ماهان

فعالیت های شرکت

- استخراج ، بهره برداری، اکتشاف، استحصال و تبدیل و آنالیز و فرآوری مواد معدنی به محصولات فلزی و غیر فلزی
- طراحی ، محاسبات ، انجام خدمات مشاوره ، نظارت کلیه پروژه های معدنی
- طراحی ، مشاوره و اجراء در زمینه ساخت خطوط تولید واحدهای صنایع معدنی

تکنولوژی و دانش

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

آرمان شرکت

با توجه به نیت سهامدارن و مدیران شرکت در خلق عملیات و فرآیندها در تولید، همچنین ایجاد بازار های جدید در عرصه اقتصادی شرکت تیوا صنعت ماهان شعار خود را بر این اساس « ما می توانیم. » قرار داده است و نه تنها در حرف بلکه در عمل تلاش می کنیم آن را به نمایش بگذاریم